Turqi, aksidentohet autobusi, 10 te vdekur
Albeu.com
Një autobus, që transportonte turistë rusë është rrëzuar në lum, duke shkaktuar vdekjen e 16 personave dhe plagosjen e 25 të tjerëve.Turistët po udhëtonin nga Antalia drejt pjesës qendrore të Turqisë, raporton radio Evropa e Lirë.
Punonjësit e shpëtimit po punojnë për të nxjerrë të plagosurit dhe kufomat nga vendi i aksidentit.
Shtuar më 25/05/2010, ora 11:45
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori