Tualete për trasnvestitët? Trump rrëzon urdhrin "e urryer" të Obamës
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka rrëzuar edhe një tjetër urdhër të ish presidentit Obama, për krijimin e tualeteve për tranvesitët.

"BBC" raporton se administrata e Trumpit revokoi udhëzimet për shkollat publike amerikane që u lejojnë studentëve transgjinorë të përdorin tualete që përputhen me identitetin e tyre gjinor.

Kjo u cilësua si një fitore për të drejtat e transvestitëve, por u quajt vendim i "urryer" për shumicën e amerikanëve, sepse sipas kritikëve, ai kërcënonte privatësinë dhe sigurinë e nxënësve të tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2017, ora 10:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori