Trump zyrtarisht President i SHBA-ve, ja sa delegatë ka siguruar
Donald Trump është zyrtarisht President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pas votimit të delegatëve në Kolegj.

Deri tani, Donald Trump ka marrë 270 delegatë, shifër e mjaftueshme kjo për të qenë President.

Nga këto, 38 delegatë të fituar janë nga Teksasi.
Të 16 delegatët e Michigan, si dhe 29 delegatët e Floridas votuan për Trump.

Ndërkohë, mësohet se dy delegatë kanë tradhtuar demokraten Hillary Clinton duke mos e votuar, njëri nga Maine që votoi për Sanders dhe tjetri nga Minesota. /albeu.com/

Shtuar më 19/12/2016, ora 23:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori