Trump urdhër ushtrisë: ISIS kërcënim, 30 ditë afat për…
Pas bisedës historike mes Presidentit të SHBA-ve Donald Trump, me atë të Rusisë, Vladimir Putin, Trump, ka filluar të mbajë premtimin e tij për të luftuar ISIS-in.

Trump i ka kërkuar ushtrisë së tij një plan të ri kundër ISIS-it brenda një afati 1 mujor, thuhet në një dokument të publikuar nga administrata amerikane.

"ISIS-i nuk është i vetmi kërcënim nga terrorizmi me të cilin SHBA përballet, megjithatë ai është ndër më agresivët. SHBA duhet të marrin veprime vendimtare për të mundur ISIS-in dhe plani për këtë gjë duhet të fillojë menjëherë", thuhet në dokument, njofton agjencia e lajmeve DPA. /albeu.com/
Shtuar më 29/01/2017, ora 11:54

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori