“Trump u qëllua me armë”/ Lajmi i rremë që tronditi BBC-në (FOTO LAJM)

Një raport i postuar nga llogaria zyrtare e gjigandit mediat “BBC” në Twitter ka bërë të ditur se presidenti i ri i SHBA, Donald Trump është qëlluar me armë zjarri.

Llogaria postoi një mesazh ku thuhej: "Lajm i bujshëm: President Trump është plagosur në krah me armë zjarri".

Por postimi u fshi menjëherë para një mesazh i dytë të kërkonte falje për këtë incident të "pazakontë".

Rrjeti i BBC kërkoi falje duke u shpjeguar se faqja e tyre zyrtare në Tëitter ishte marrë nga një grup hakerash.

Mesazhi i dytë tha: "Ju kërkojëm falje të gjithë atyre që panë një postim të pazakontë nga llogaria jonë këtë mëngjes. Duket se jemi sulmuar nga hakerat dhe jemi duke kërkuar ose dhe si."
Shtuar më 21/01/2017, ora 18:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori