Kryebashkiaku i Pogradecit pranon lajmin e Albeu.com pasi e përgenjështroi
Trump: Sulmi në Paris do favorizojë Le Pen-in në garën presidenciale
Pëlqej
Presidenti i Amerikës, Donald Trump beson se sulmiParis do favorizojë kandidaten e frontit kombëtar, Marine Le Pen në garën për presidente të Francës.

Trump ka thënë për agjencinë e lajmeve AP, se sulmiParis i mund të favorizojë Le Pen, për shkak të qëndrimeve të saja deri më tani.

“Ajo ka qëndrim këmbëngulës kur bëhet fjalë për kufijtë dhe për terrorizmin. Ajo do të bëjë mirë në zgjedhje”, ka thënë Trump.

I pyetur se kush mund të fitojë zgjedhjet në Francë të dielën, ai ka thënë se mendimi i tij nuk dallon nga një vëzhgues i zakonshëm.

“Të gjithë parashikojnë kush do të fitojë. Unë nuk jam ndryshe nga ata”, u shpreh Donald Trump.

Marine Le Pen është e njohur për deklaratat e saja kundër ISIS-it, çështjes së kufijve dhe largimit të Francës nga Bashkimi Evropian. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 21:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori