Trump përdor konferencën e parë për shtyp për të shpërthyer kundër mediave dhe zyrtarëve të inteligjencës

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve, Donald Trump zgjodhi konferencën e tij të parë për shtyp për të shpërthyer kundër mediave dhe zyrtarëveinteligjencës amerikane pasi publikuan një dosje të paaprovuar nga ai.

“ Janë të gjitha lajme të rreme. Nuk ndodhi gjë. Dhe të gjitha janë publikuar nga kundërshtarët tanë”,

“Njerëz të sëmurë”, vazhdoi ai më tej.

Ndërsa Sa i përket marrëdhënieve të tij me Presidentin e Rusisë, Trump tha se është “një aset fakti që Putin e pëlqen”.

“Nuk e di nëse do kem marrëdhënie të mira me Putin. Nuk kam marrëveshje me Rusinë dhe nuk kam investime në Rusi”, deklaroi Donald Trump.
Shtuar më 11/01/2017, ora 17:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori