Trump, Obama dhe Clinton, mesazhe mbështetëse për McCain pas diagnostikimit me kancer
Senatori amerikan John McCain është diagnostikuar së fundmi me tumor në tru.

The Independent raporton se mjekët kanë konstatuar një tumor në tru ndërkohë që po ndërhynin për shmangien e një problemi tjetër me venat në atë zonë.

Të menjëhershme kanë qenë edhe reagimet në mbështetje të tij.

Presidenti Donald Trump, Barack Obama, Bill Clinton, Hillary Clinton, Joe Biden dhe John Kerry janë vetëm disa nga personalitet amerikane që kanë dhënë mesazhe mbështetëse për kolegun e tyre, përcjell Dita.

“Senatori John McCain ka qenë gjithnjë luftëtar. Melania dhe unë i dërgojmë lutjet për senatorin McCain, Cindy dhe për të gjithë familjen. Bëhu mirë sa më shpejt”, Donald Trump, president i HBA.

John McCain është hero amerikan dhe një prej luftëtarëve më të guximshëm që kam njohur. Kanceri nuk e di kundër kujt është. Dërgoje në ferr, John”, Barack Obama, ish-president i SHBA-ve.

John dhe unë jemi miq prej 40 vitesh. Ka kaluar përmes shumë vështirësive me shumë elegancë. Është i fort dhe do ta mposht këtë (sëmundje)”, Joe Biden, ish-zv/president i SHBA.

“Siç ka treguar gjatë gjithë jetës së tij, mos vini baste kundër John McCain. I uroj gjithë të mirat për një shërim sa më të shpejt”, Bill Clinton, ish-president i SHBA.

John McCain është i fort. Mendimet e mia sot janë me John, Cindy dhe fëmijët e tyre të mrekullueshëm, si dhe për të gjithë familjen”, Hillary Clinton, ish-Zonja e Parë e SHBA.

“Senatori John McCain ka qenë gjithnjë luftëtar. Të gjithë ne, jo si Republikan dhe Demokrat, por si amerikanë, jemi në mbështetje të tij”, Paul Ryan, kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve.
“E dua John McCain. I pamposhtur, i pathyeshëm”, John Kerry, ish-Sekretar Shteti.

“Jam duke u lutur për mikun tim, John McCain. Ai është partneri im në luftën për demokraci globale dhe e di se nuk do të dorëzohet”, Madeleine Albright‏, ish-Sekretare e Shtetit. /albeu.com/
Shtuar më 20/07/2017, ora 16:39
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori