Trump nis zyrtarisht fushatën e rizgjedhjes për president
Presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka nisur zyrtarisht fushatën e tij të rizgjedhjes, duke u bërë thirrje mbështetësve të “mbajnë këtë ekip në vend” për katër vjet të tjera, raporton “Bbc”.

Presidenti republikan bëri rastin e tij para mijëra mbështetësve në një tubim në Florida, duke e quajtur shtetin “shtëpinë time të dytë”.

Trump e përdori këtë njoftim për të nxjerrë në pah Demokratët, duke i akuzuar ata për përpjekjen për të “ndarë vendin tuaj larg”.

Sondazhet e parakohshme e Trump mbrapa disa sfiduesve potencialë demokratë.

Ai hyri në skenë me gruan e tij Melania, i cili tha se ishte “e ngazëllyer” të ishte zonja e parë për gjashtë vjet të tjerë.

Figura të mëdha nga Shtëpia e Bardhë, duke përfshirë zëvendëspresidentin Mike Pence dhe sekretaren e shtypit në largim Sarah Sanders, folën gjithashtu në tubim.
Shtuar më 19/06/2019, ora 09:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori