Trump nis turneun e parë, ja në cilat vende shkon
Pëlqej
Presidenti ShteteveBashkuaraAmerikës, Donald Trump, do të nisë udhëtimin e tij të parë jashtë ShteteveBashkuara i cili do të zgjase 8 ditë dhe përfshin 5 ndalesa dhe 4 vende.

Presidenti do të rikonfirmojë rolin udhëheqës global të Amerikës, do të vazhdojë ndërtimin e marrëdhënieve të rëndësishme me udhëheqësit botërorë, dhe do të përcjellë mesazhin e bashkimit për miqtë dhe aleatët e Amerikës.

Vizitat në Arabinë Saudite, Izrael, Itali, Vatikan dhe Bruksel, do t'i ndihmojnë zotit Trump, për t'i përforcuar lidhjet e afërta të ShteteveBashkuara me aleatët kryesorë, veçanërisht në Lindjen e Mesme.

Ndiqeni Presidentin e SHBA në udhëtimin e tij duke klikuar këtu për axhendën e tij në secilin shtet. /albeu.com/
Shtuar më 19/05/2017, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori