Trump harton planet për afrikano-amerikanët: "Dua ti ndihmoj"
Kandidati republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump, propozoi një sërë masash për të ndihmuar ekonomikisht afrikano-amerikanët">afrikano-amerikanët.

Gjatë një fjalimi në Sharlotë të Karolinës së Veriut, Trump tha se ka hartuar plane për t'ua lehtësuar sipërmarrësve afrikano-amerikanë marrjen e kredive, dhe që qytetet t'i shpallin disa lagje të varfëra të tyre si zonat fatkeqësie, në mënyrë që të rindërtohen.

Zoti Trump i tha audiencës, kryesisht të bardhë, se "shumë afrikano-amerikanë janë lënë prapa"./albeu.com/

Shtuar më 28/10/2016, ora 12:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori