Trump e ka halë në sy Malin e Zi, kryeministrit i ka thënë lavirë
Pëlqej
Mali i Zi është një shtet tepër i vogël dhe i parëndësishëm në arenën ndërkombëtare por çuditërisht merr vëmendjen e Presidentit Amerikan Donald Trump.

Vitin e kaluar bëri bujë një video ku Trump e tërhoqi vrazhdë kryeministrin malazez, ndërsa para pak kohësh presidenti i ka quajtur malazezët si njerëz të egër e mund të shkaktojnë luftën botërore.

Ndërkaq, ish-ndihmësja e Shtëpisë së Bardhë, Omarosa Menigolt Newman, zbuloi në librin e saj se presidenti i SHBA Donald Trump e kishte quajtur kryeministrin malazez Dushko Markoviq “një lavire të thyer” pas publikimit të videos pas samitit të vitit të kaluar të NATO-s, njofton Vijesti.

Sipas portalit të Podgoricës, ajo kishte pyetur Trump se pse kishte bërë këtë, pas videos së publikuar në media ku shihet presidenti amerikan duke shtyrë kryeministrin malazez.

Ajo thotë se pas asaj që kishte parë në Televizion e kishte pyetur Trumpin se pse ka bërë një sjelle të tillë.

“E kam pyetur. U tregove pak agresiv, pse e bëre atë?”, shkruan Newman në librin e saj, transmeton lajmi.net.

“Oh, ai është i çmendur, ai është një ku*** e dështuar”, ka cituar t’i ketë thënë Trump.


Shtuar më 15/08/2018, ora 15:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori