Trump dëshiron emigrantë nga çdo vend i botës
Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se dëshiron që në Shtetet e Bashkuara të ketë emigrantë nga kombet e gjithë botës, transmeton Reuters.

Ai i ka bërë këto deklarata, pasi është pyetur nëse dëshiron të ketë më shumë emigratë nga Norvegjia.

“Dua që ata të vijnë nga çdo vend”, është cituar të ketë thënë Trump.

Ndërkohë senatori demokratik, Dick Dubin, ka thënë javën e kaluar se Trump ka përsëritur disa herë fjalën “ndyrësirë”, kur ka folur për shtete afrikane dhe Haitin.

Trump ka hedhur poshtë deklaratat se ka përdorur ndonjëherë atë gjuhë. /albeu.com/
Shtuar më 16/01/2018, ora 22:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori