Trump dërgon akuzën për vjedhje votash në gjykatën e gabuar
Mediat në SHBA bëjnë me dije se avokatët e Presidentit në detyrë, Donald Trump e dërguan akuzën e tyre për vjedhje votash në Gjykatën e Kërkesave e cila nuk ka kompetencë për të marrë përsipër gjyqin.

Gjykata e Kërkesave merret vetëm me gjyqe për mospagesa taksash. Ata duhet t’a kishin dërguar kërkesën tek Gjykata Rajonale e Miçiganit.

Fushata e Trump u shpreh se e gjitha kjo ishte një ngatërresë dhe se tani çdo gjë është zgjidhur.

Republikanët gjithashtu kanë dërguar padinë e tyre në shtetet e Pensilvanisë, Arizonës dhe Xhorxhias ku tek kjo e fundit arritët të miratonin rinumërimin e votave.

Me fitoren në shtetin e Arizonës, presidenti i zgjedhur, Joe Biden ka marrë në total 290 nga 270 votat e nevojshme elektorale, ndërsa Donalkd Trump ka 217.
Shtuar më 13/11/2020, ora 18:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori