Trudeau: Kanadaja dhe Irlanda duhet të shfrytëzojnë efektin Trump dhe “Brexit”
Kryeministri kanadez, Justin Traudeau, ka thënë se vendi i tij dhe Irlanda duhet të shfrytëzojnë mundësinë dhe të jenë të hapur e progresiv pas “mbylljes” së SHBA-së dhe daljes së Britanisë së Madhe nga Unioni.

Trudeau ka thënë se Kanadaja dhe Irlanda duhet të prezantojnë veten si “ të hapur ndaj botës në mënyrë pozitive dhe progresive” në kohën kur “aletatët tanë…. janë duke u mbyllur brenda vendeve të tyre, apo janë duke u kthyer në pozicione të ndryshme”.

Trudeau i ka dhënë këto deklarata pas takimit me kryeministrin e Irlandës, Leo Varadkar në Dublin. /albeu.com/

Shtuar më 04/07/2017, ora 22:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori