Tronditëse, rrebeli sirian i ha zemrën ushtarit (VIDEO)
Lufta në Siri ka kaluar të gjithë kufinjtë e të qenit një luftë e zakontë. Kulmi i armiqësisë dhe urrejtjes mes palëve në konflikt mund të konsiderohet një video e publikuar në internet ku një rebel sirian, i quajtur Abu Sakkar, masakron në mënyrë barbare një ushtarë, ia shkul zemrën ushtarit dhe më pas e han atë.

Video e publikuar të shtunën ka shkaktuar veprime të dhunshme nga mbështetësit e presidentit Bashar al-Assad dhe figurave të opozitës.

Identiteti i personit në video konfirmohet edhe nga Peter Bouckaert nga Human Rights Watch i cili është shprehur se ka parë videon origjinale dhe se bëhet fjalë për personin e quajtur Abu Sakkar.

Më sipër shikoni videon tronditëse. /albeu.com/
Shtuar më 13/05/2013, ora 22:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori