TRONDITESE / Gjendet një varrezë masive me rreth 4 mijë trupa në Mosul
Zbulimi i një varri masiv është ka tronditur rrethinat e qytetit irakian të Mosulit. Sipas raportimeve, në këtë varr masiv thuhet se dergjen trupat e rreth 4.000 personave.

Sipas "Telegraph", trupat janë gjetur në një krater që gjendet afër rrugës që lidh Mosulin me Bagdadin.

Qyteti historik është kontrolluar nga viti 2014 nga militantët e Shtetit Islamik, por tani ai është bërë kryefjala e mediave botërore për shkak të luftime të ashpra mes forcave të ushtrisë dhe xhihadistëve të ISIS-it. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2017, ora 13:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori