Tronditen mjekët, një fetus i vdekur gjendet në stomakun e një djali (FOTO LAJM)

Një fetus i vdekur është hequr nga stomaku i një djali 15-vjeçar.

Pacienti, i cili mbetet anonim shkoi me dhimbje të padurueshme në stomak dhe mjekët u tronditën kur panë se cfarë kishte brenda stomakut të tij, përcjell albeu.com.

Binjaku i palindur i djalit, për të cilin mjekët kujtuan se ishte tumorr ushqehej me ushqim dhe gjak nga 15 vjecari.

Fetusi i keqformuar ishte i plotë me flokë të gjatë, gjenitalë të zhvilluar dhe lëkurë, shkruan albeu.com.

Kirurgët në spitalin Sultan Abdul Halim në Sungai gjetën fetusin, i cili peshonte 3.5 kg dhe kishte gjymtyrë deformuar.

Foshnja nuk kishte gojë, kordon umbilikal ose placentë. /albeu.com/

Shtuar më 05/10/2017, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori