Tërmeti në Itali është ndjerë nga Austria deri në Shqipëri
Tërmeti i fuqishëm që goditi Italinë mëngjesin e sotëm, është ndjerë nga Austrie deri në Shqipëri.

Sipas hartës së publikuar nga Qendra evropiane-mediterane seizmologjike, tregon qartë se në cilat vende janë ndjerë lëkundjet e tokës dhe me çfarë intensiteti.

Tërmetigoditi Italinë mëngjesin e sotëm rreth orës 07:41 minuta, ka tronditur qytetarët si dhe ka shembur disa ndërtesa të vjetra, por fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për të vdekur./albeu.com/
Shtuar më 30/10/2016, ora 10:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori