Tërmeti i fuqishëm trondit Filipinet, 15 të vdekur, dhjetra të plagosur
Tërmeti shkatërrues që goditi dje provincën Surigao Del Norte në Filipine ka shkaktuar deri më tani 15 viktima ndërkohë që mjaft të tjerë janë të humbur dhe sipas autoriteteve mund të rrisin numrin e vdekurve.

Tërmeti ishte i forcës 6.5 ballë, ndërkohë që edhe 90 goditje të tjera më të vogla janë ndjerë në zonë duke rritur alarmin tek banorët./Albeu.com/
Shtuar më 11/02/2017, ora 12:00

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori