Tërmet 7.1 ballë në Zelandën e Re
Një tërmet 7.1 ballë ka rënë në Bregun Lindor të Zelandës së Re ditën e sotme.

Zona e quajtur North Island është shkundur nga tërmeti i fuqishëm në orën 4:37 në mëngjes me orën lokale.

Dridhje të forta u ndjenë edhe në zonat përreth.

Nga raportimet e para nuk ka asnjë të lënduar, si dhe nuk parashikohet rreziku i një cunami. /albeu.com/
Shtuar më 01/09/2016, ora 19:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori