Tërmet 5.6 ballë në SHBA
Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve ka njoftuar se një tërmet i fuqishëm prej 5.6 ballësh ka goditur në orën 07:00 sipas kohës lokale, Oklahoma-n. Dridhjet e tokës janë dëgjuar edhe në Nebraska dhe Teksas.

Tërmeti i sotëm ishte rreth 9 milje në veriperëndim të Pawnee, Oklahoma. Nga ky tërmet nuk është raportuar për dëme të mëdha materiale ose të lënduar. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2016, ora 16:14

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori