Treni del nga shinat, shumë të vdekur
Së paku 17 persona kanë mbetur të vdekur dhe qindra të tjerë janë lënduar pas daljes së trenit nga hekurudha në Tajvan.

Autoriteti hekurudhor ka deklaruar se 126 persona janë lënduar dhe se 30 të tjerë mund të jenë ende brenda.

Treni i shpejtësisë së madhe ka qenë duke udhëtuar nga Taipei për në Taitung me 310 pasagjerë.

Zjarrfikësit dhe ndihma e parë ka arritur në vendin e ngjarjes për të reaguar.
Pjesa hekurudhore e Tajvanit është e njohur për turistët që vizitojnë vendin.


Shtuar më 21/10/2018, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori