Tregu përpihet nga flakët, karbonizohen 15 persona
Të paktën 15 persona kanë vdekur pas një zjarr i madh përfshiu një treg në kryeqytetin kenian Nairobi.

Më shumë se 50 persona mbetën të lënduar nga flakët, e cila shpërtheu në mes të natës duke shkatërruar shumë mallra.

Gikomba është një nga tregjet më të mëdha në qytet dhe zjarret janë të shpeshta, duke çuar në spekulime se zjarrvënia është e qëllimshme.

Megjithatë, shkaku i zjarrit nuk dihet ende. Disa nga viktimat u dogjën, ndërsa të tjerët thithën tym helmues ndërsa u përpoqën të shpëtonin mallrat e tyre. Të plagosurit janë dërguar në spital.
Shtuar më 28/06/2018, ora 10:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori