Tre të vdekur nga përleshjet në Egjipt
Egjipti zhytet sërish në kaos. Tre viktima janë shënuar si pasojë e dhunës që ka përfshirë vendin gjatë ditëve të fundit. Të vdekurit dy egjiptianë dhe një amerikan viktimat më të fundit të dhunës në vend e mbi 100 persona janë plagosur.

Selia e Vëllazërisë Myslimane në Sidi Gaber në Aleksandri, ku përplasjet ndërmjet mbështetësve dhe kundërshtarëve të presidentit egjiptian Mohamed Morsi kanë qenë të ashpra është shkrumbuar nga flakët. Një prej viktimave është një qytetar i SHBA, një student 21 vjecar i identifikuar si Andreë Pochter. /albeu.com/
Shtuar më 29/06/2013, ora 14:13

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori