Tre familjarë të papës vdesin në aksident
Pëlqej
Tre familjarë të papa Françeskut, dy stërnipër dhe nëna e tyre, kanë humbur jetën sot në një aksident automobilistik në provincën Cordoba, në qendër të Argjentinës.

“Të vdekur kanë mbetur dy foshnje, tetëmuajsh dhe dyvjeçar, si dhe nëna e tyre, ndërkohë që bashkëshorti i kësaj të fundit, Horacio Bergoglio, nip i papës, është shtrirë në spital dhe është në gjendje të rëndë”, i ka thënë për AFP komisarja e policise se Cordobas Carina Ferreyra. /albeu.com/
Shtuar më 19/08/2014, ora 14:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori