Trazirat në Egjipt, forcat të Morsin vrasin 1 person
TraziratEgjipt nuk kanë marrë fund. Të paktën një ushtarë i ushtrisë egjiptiane është vrarë, kur persona të armatosur kanë nisur katër sulme të koordinuara në aeroportin e ‘El Arish’, dhe janë krijuar 3 postblloqe ushtarake në gadishullin Sinai në Egjipt.

Sipas televizionit shtetëror, sulmuesit kanë qëlluar me raketa në pikat e kontrollit të ushtrisë, jashtë aeroportit, në afërsi të Rripit të Gazës dhe Izraelit. Ende nuk është e qartë nëse këto sulme janë përgjigje të Morsi për rrëzimin e tij.

Presidenti i sapo emëruar, është shprehur se të marrë masat për dënimin e personave që kanë urdhëruar vrasjen protestuesve. /albeu.com/
Shtuar më 05/07/2013, ora 12:19

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori