Transmetohen pamje te Ratko Mlladicit (VIDEO)
Albeu.com
Televizioni i Federatës së Bosnjës e Hercegovinës (FTV) transmetoi mbrëmë nje video me xhirime amatore, në të cilat shihet i shumëkërkuari i Tribunalit të Hagës, Ratko Mlladiq. Ja videot ...Xhirimet janë bërë gjatë 12 viteve të shkuara, ndërsa pjesa më e madhe e tyre janë incizuar në lagjen Koshutnjak të Beogradit, ku Mlladiqi para kameras gëzohet në dasmë dhe shoqërohet me familjen dhe miqtë.
Krahas kësaj, në njërën prej xhirimeve të bëra në vitin 2000, Mlladiqi është paraqitur në një dasmë në Sarajevën lindore, në restorantin "Kulla".
Në revistën politike "60 minuta", në FTV janë emetuar incizime të një kazerme në ish-Jugosllavi, ku Mlladiqi luan ping-pong.
Në xhirimin e fundit, për të cilin supozohet se është bërë në fund të vitit të kaluar, Mlladiqi është paraqitur se si luan në borë me familjen, por është vërejtur se lëvizë me vështirësi me ndihmën e shkopit. (makfax/albeu)Shtuar më 11/06/2009, ora 17:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori