Tragjike, zjarrfikësit luten në gjunjë për nënën dhe vajzën që i vrau pema (FOTO LAJM)

Një nënë së bashku me foshnjën e saj mbetën të vdekur, pas stuhisë së madhe që e ka goditur pjesën e qytetit Wilmington të KarolinësVeriut. Një pemë e madhe kishte goditur shtëpinë e tyre, duke i lënë të vdekur, dhe një person tjetër ka marrë lëndime të rënda trupore.

CNN ka publikuar një video, ku shihet një grup i madh i zjarrfikësve, teksa tentonin që ti mbanin në jetë nënë dhe bijë.

Vdekjet e nënës dhe foshnjës së saj ishin të parat, nga stuhia Tropical Storm Florence, që e goditi qytetin.

Zjarrfikësit dhe ekuipazhi i shpëtimit luten para një shtëpie pasi kanë hequr një banor të bllokuar brenda, për shkak të një peme të rënë, gjatë stuhisë Firence në Ëilmington të KarolinësVeriut.

Nga kjo goditje babai i foshnjës mbet i lënduar dhe i cili u transportua në spital.
Shtuar më 15/09/2018, ora 10:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori