TRAGJIKE/ Morën makinën e gjyshes, humbin jetën dy vëlezërit 6 dhe 7 vjeç
Njëaksident i rëndë me vdekjen e dy të miturve ka ndodhur të premten në Missuri.

Dy djem të moshës 7 dhe 6 vjeç, vdiqën në aksidentin tragjik pasi morën çelësat e automjetitgjyshes së tyre dhe filluan drejtimin e mjetit, pa vendosur as rripin e sigurimit.

7-vjeçari, emri i të cilit nuk është bërë publik, ishte në timonin e makinës së gjyshes së tij Buick LaCrosse të vitit 2007 kur udhëtonte me një shpejtësi të lartë përmes një fushe teksa ndodhi aksidenti.

Me vëllain e tij në sediljen e pasagjerit, 7-vjeçari humbi kontrollin e automjetit dhe përfundoi tragjik fati i tyre. Sipas KSHB, automjeti goditi një roje, u ul në tokë dhe u kthye përsëri në ajër. Pastaj goditi një tel dhe u rrotullua para se të përplasej në një pemë, për tu përfshirë në fund nga flakët.


Shtuar më 02/06/2020, ora 17:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori