Tragjedia në Kanalin e Siçilisë "pushton" mediat botërore (FOTO LAJM)

TIMES OF MALTA
Një peshkarexhë me në bord rreth 700 klandestinë është mbytur gjatë natës në Kanalin e Siçilisë. Deri tani raportohet për vetëm 28 të mbijetuar, ndërsa lajmi ka marrë dhenë në të gjithë botën, si një prej tragjedive ujore më të mëdha në historinë e Europës dhe jo vetëm, shkruan Portali Albeu.

Media nga çdo cep i botës, përfshirë edhe Shqipërinë e Kosovën, kanë raportuar këtë lajm të trishtë. /albeu.com/
Shtuar më 19/04/2015, ora 15:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori