Tragjedia në Irak, akuzohet operatori anijes
Tragjedia e ndodhur në Irak ku pas përmbysjes së tragetit kanë humbur jetën të paktën 102 persona është duke u ndjekur nga strukturat shtetërore të cilat kanë urdhëruar të hapet menjëherë një hetim për operatorin e anijes.

Operatori mësohet të ketë injoruar këshillat, pasi trageti i cili kishte si destinacion një ishull turistik ëstë paralajmëruar për ngritjen e niveleve të ujit pasi u hapën portat e digës së Mosulit.

Në një deklaratë,për mediat kryeministri Mahdiu shpreh se po e ndiqte ngjarjen “me dhimbje dhe trishtim” dhe se strukturat shtetërore po bëjnë të gjitha përpjekjet për gjetjen e të mbijetuarve dhe trajtimin e viktimave. Vendi tashmë ka shpallur tre ditë zie kombëtare. /albeu.com/

Shtuar më 23/03/2019, ora 17:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori