Tragjedia detare, 54 libianë mbyten në det
Të paktën 54 emigrantë kanë gjetur vdekjen duke u përpjekur të kalojnë me një anije të nisur nga Libia për në Itali, raportojnë zyrtarët e Kombeve të Bashkuara.

Sipas Organizatës së OKB-së për refugjatë, UNHCR, vetëm njeri nga emigrantët që synonin të mbërrinin në Itali i mbijetoi përvojës së hidhur 15-ditore, që ndodhi pasi 55 persona u nisën nga Libia në fund të qershorit.

I mbijetuari u shpëtua në brigjet tuniziane të hënën në mbrëmje, dhe është duke u trajtuar për dehidratim dhe ekspozim të diellit. /albeu.com/
Shtuar më 11/07/2012, ora 14:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori