Tragjedi në brigjet e Mesdheut, mbytet anija me 200 emigrantë
Një anije me 250 persona në bord është mbytur pranë brigjeve të Libisë dhe si pasojë jane mbytur 200 emigrantë.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pranë qytetit, Tajoura, shumë pak kilometra larg kryqytetit libanez.

Zëdhënësi i marinës në Tripoli, Ayub Qassem ka bërë me dije se nga 250 persona në bord, vetëm 26 kanë arritur të shpëtojnë.

Autoritetet vendase po nisin kërkimet për personat që kanë humbur jetën. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 11:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori