Tragjedi ajrore ne Indi, mbi 158 te vdekur
Albeu.com
Skuadrat e shpetimit kane rekuperuar trupat e karbonizuar te 60 pasagjereve te avionit “Boeing 737”, qe mengjesin e sotem u rrezua ne Mangalore te Indise. Sipas informacioneve te fundit, bilanci i viktimave eshte 158 te vdekur, mes te cileve 19 femije dhe 4 te sapolindur.Per shkak te gjendjes ne te cilen ndodhen trupat, procesi i identifikimit te kufomave duket mjaft i veshtire.

Autoritetet lokale njoftojne se nga incidenti, i cili ndodhi teksa avioni po ulej ne piste, kane mbijetuar tete persona.
Shtuar më 22/05/2010, ora 10:15
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori