Tokio, jod radioaktiv në ujin e pishëm
Agjencia e lajmeve Kyodo News, ka bërë të ditur se në ujin e pijshëm të Tokios dhe të zonave të tjera janë gjetur gjurmë jodi radioaktiv.
Ndërkohë një tjetër lëkundje tërmeti me magnitudë 6.1 ballë të shkallës Richter ka goditur prefekturën e Ibaraki, në një zonë pak të largët nga çentrali i Fukushimës.

Sipas qendrës meteorologjike, nuk është lëshuar asnjë alarm tsunami dhe nuk raportohen për momentin dëme apo të plagosur. /albeu.com/
Shtuar më 19/03/2011, ora 13:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori