Tmerr në Serbi, vritet mizorisht një shqiptar
Një shqiptar është gjendur i pajetë në lumin Sava të Beogradit.

Ai quhet Xhemsi Demiri, 34 vjeç dhe trupi i tij ka dalë në sipërfaqe, kur është vërejtur nga një familje që po lundronte në ujërat e lumit.

Menjëherë në vendngjarje ka arritur policia.

Nga të dhënat e para, bëhet me dije se trupi i pajetë i shqiptarit ka më shumë se një muaj që është hedhur në lum.

Demiri është mbytur në mënyrë mizore. Atij i është lidhur tërë koka me ngjitës dhe në pjesën e këmbëve i është vënë një gur i rëndë.

Burimet policore kanë sqaruar se ngjarja makabre ka patur së paku dy autorë, pasi viktima ka patur një peshë prej 90 kilogramësh dhe gjatësi prej 180 cm dhe një njeri i vetëm kurrsesi s'mund ta bënte këtë veprim. /albeu.com/

Shtuar më 12/06/2014, ora 10:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori