Tjetër tërmet më i fuqishëm se i pari godet Italinë (VIDEO)
Një tjetër tërmet akoma më i fuqishëm ka tronditur Italianë.

Tërmeti 6.2 ballë i shkallës Rihter është regjistruar rreth orës 21:19 minuta në zonën e Peruxhias.

Tërmeti ka lëkundur sërish kryeqytetin italian, Romën.

Ndërkohë më herët, kryeqyteti italian u godit nga një tërmet me magnitudë 5.6 të shkallës riter.

Më të forta lëkundjet kanë qenë në qytetet Abruzzo dhe Marche, por lëkundje të lehta janë ndjerë edhe në Umbria, Lazio, Abruzzo si dhe në Romë.

Shtuar më 26/10/2016, ora 21:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori