Tjetër tërmet 4.3 ballë në Peruxha
Mediat italiane kanë raportuar se një lëkundje prej 4.3 ballë është regjistruar në orën 3:34 të mëngjesit të sotëm në provincën e Peruxhës, në Itali dhe se epiqendra e saj ka qenë në 11 km thellësi.

Tërmeti është ndjerë kryesisht në zonën e Norças. Në një prononcim për mediat, kreu i bashkisë, Nicola Alemano, u shpreh se ka patur shembje të vogla në muret antike të qytezës dhe në vende të tjera të dëmtuara nga tërmetet e mëparshme. /albeu.com/
Shtuar më 03/09/2016, ora 09:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori