Tjetër tërmet në Guatemale
Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Guatemalën vetëm disa ditë pasi 52 njerëz humbën jetën nga tërmeti më i fortë në dekadat e fundit në vendin e Amerikës Qendrore.

Tërmeti i radhës ishte me magnitudë 6.1 ballë sipas shkallës Rihter dhe gjithashtu u ndje në El Salvador dhe Meksikë. Nuk ka raportime për viktima, por është krijuar panik mes popullatës. /albeu.com/
Shtuar më 12/11/2012, ora 14:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori