Tjetër sulm në Angli, 23-vjeçari goditet me hanxhar
Një 23 vjeçar është goditur ditën e sotme në këmbë dhe krahë me një hanxhar, për këtë arsye policë të armatosur kanë rrethuar spitalinRoyal Liverpool” si dhe kanë evakuuar zonën përreth.

Sipas deklaratave të policisë, i plagosuri pasi u sulmua, udhëtoi vetë me makinë për në spital, pavarësisht se ishte i lënduar.

Më pas, sipas dëshmitarëve, me të arritur në sipatl, ai humbi ndjenjat.

“Shërbimet e urgjencës u lajmëruan në Spitalin Universitar RoyalLiverpool, se një person 26-vjeçar u godit me thikë në këmbë dhe krahë”, njoftoi Policia e Merseyside, në një deklaratë.

Ndërkohë, autori i sulmit është ende në arrati.

Kujtojmë këtu se më herët gjatë ditës së sotme, një 19-vjeçar u arrestua pasi vrau një grua me thikë dhe plagosi 5 të tjerë. /albeu.com/
Shtuar më 04/08/2016, ora 18:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori