Theresa May drejt Kryeministrisë, Cameron ikën të mërkurën
Britania e Madhe tashmë e ka kryeministrin e ri. Në një prononcim për median, David Cameron tha se Theresa May do të jetë kryeministrja e re e Britanisë së Madhe dhe ajo do ta marrë detyrën të mërkurën në mbrëmje.

Theresa May pritet të emërohet si kryeministrja e re e Britanisë së Madhe, pasi rivalja e saj e vetme në garën për kreun e partisë, ministrja e Energjisë, Andrea Leadsom, u tërhoq papritur gjatë kësaj të hëne nga gara për të udhëhequr Partinë Konservatore. /albeu.com/


Shtuar më 11/07/2016, ora 17:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori