E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
The Guardin: Anijet luftarake zbarkojnë në Qipro
Në Akrotiri kanë filluar të zbarkojnë disa anije luftarake, Ky veprim vjen në kuadër të regjimit të përgatitjeve ushtarake gjithnjë në rritje për një sulm të mundshëm kundër regjimit të presidentit sirian

Nëse jepet urdhër për të sulmuar Sirinë, Qipro ka shumë mundësi të jetë një trampolinë e fushatës ajrore ushtarake të ndërkombëtarëve, shkruan The Guardian.

David Kamerun ka dhënë urdhër për mbërritjen e avionëve ushtarakë në atë zonë. Kamrun bashkë me presidenti Barack Obama dhe lider të tjerë evroppianë po rrisin retorikën kundër Assad-it. /albeu.com/
Shtuar më 27/08/2013, ora 12:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori