Thaçi dhe Vuçiç ulen afër njëri-tjetrit
Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz ka publikuar një fotografi me kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçi, komisionarin evropian Johannes Hahn dhe presidentin serb, Aleksander Vuçiç.

Ai në postimin e tij në Twitter, ka shkruar se i ka inkurajuar Thaçin dhe Vuçiqin që të bëjnë përparim në dialog, pasi që vendimtare për t'u bashkuar me BE.

Postimi i plotë:

Shpresoj se marrëveshja për çështjen e emrit midis Maqedonisë dhe Greqisë do të shkaktojë një moment pozitiv në rajon. Së bashku me @JHahnUU, inkurajova @avucic & @HashimThaciRKS për të bërë përparim në dialogun midis #Beogradit dhe Prishtinës - kjo është vendimtare për t'u bashkuar me BE.
Shtuar më 26/08/2018, ora 11:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori