Tete gafat "e famshme" te Silvio Berluskonit
Albeu.com
Kryeministri italian Silvio Berluskoni është portretizuar tashmë si një njeri i cili kryen sjelle të papritura në momente të caktuara. Media ndërkombëtare tashmë ka krijuar një arkivë të pasur me bëmat e kavalierit italian, ku skandali ...... i vajzave të zhveshura në vilën private të kryeministrit, duket më i rëndi, por jo më qesharaku. Më poshtë, një kronologji e “bëmave” të Berluskonit, sipas datave:
1. Prill 2009 - Pas fotografisë tradicionale të udhëheqësve të botës të cilët u mblodhën në Pallatin Buckingham për takimin e G-20, Berluskoni godet: "Zoti Obama!"
Zonjë, Queen Elizabeth II, kthehet dhe shikon e inatosur në drejtim të Berluskonit i cili kishte ngritur zërin në Pallatin Mbretëror.
2. Prill 2009 - Berluskoni arrin për një takim të NATO-s në Gjermani dhe përshëndetet nga kancelarja Angela Merkel.
Kavalieri del nga limozina, por shenjat e Merkel, me gjestet e duarve duke thënë se priste në qilimin e kuq, nuk dhanë rezultat, Berluskoni vazhdon një bisedë të gjallë në telefonin e tij celular. Ai i tregoi më vonë udhëheqëses gjermane, e cila priti disa minuta në këmbë, se kishte duke folur me kryeministrin e Turqisë Erdogan.
3. Prill-maj 2009 - Berluskoni tregon në partinë e tij ditëlindjen e 18-të një modeleje nga Napoli, Noemi Letizia. Berluskoni është fotografuar këtë grua të re, me familjen e saj dhe me kamerierë rrotull tyre. Letizia më vonë tregon mediave se ajo e quan Berluskonin 72-vjeçar (Baba), ajo tha se sapo kishte marrë nga kavalieri si dhuratë, një gjerdan të shtrenjtë diamanti. Gruaja e dytë e Berluskonit, Veronica Lario, njofton se ka nisur procedurat e divorcit kundër burrit të saj, "i cili rrethon veten me vajzat të mitura."
4. Qershor 2009 - gazeta spanjolle El Pais publikon fotografitëqë tregojnë Berluskonin në vilën luksoze e të tij në Sardenja në shoqërinë e grave të veshura në mënyrë “të pamjaftueshme”. Gjithashtu në foto është një njeri, i identifikuar më vonë si ish Kryeministri çek Topolanek. Topolanek pretendon se ky është një fotomontazh. Berlusconi paditi gazetën dhe mohoi çdo gjë të pahijshme që kishte ndodhur.
5. Qershor-korrik 2009 - Një prostitutë me emrin Patrizia D'Addario pohon ajo ishte ftuar për darkë në pallatin privat të Berluskonit në Romë dhe ishte paguar për këtë. Ajo tregon fotografitë e marra me një telefon celular në një banjo luksoze të pallatit. D`Addario tregon videot ku një person që thuhet se është zëri i Berluskonit i kërkon asaj ta presë në “shtratin e Putinit”, ndërsa ai po bënte dush. Kavalieri tha pas kësaj se nuk kishte paguar kurrë për seks, ndërsa tha se çdokush e kupton se unë nuk jam shenjt".
6. Shtator 2009 - Në një fjalim të përkrahësve të tij në Milano, Berluskoni thotë se Michelle Obama është "e nxirë".
7. Shkurt 2010 - Duke vizituar Kishën e Lindjes së Krishtit në Betlehem, Berluskoni vendos të tregojë se imazhet paraqesin një shaka. “Jusufi, thotë ai, është e shqetësuar pasi Maria lind një djalë, Jezusi, në sajë të Shpirtit Shenjtë.
Mari pyet: "Pse jeni në depresion?"
Jozefi përgjigjet, sipas të Berluskoni: "Unë isha duke shpresuar për një vajzë."
Disa njerëz aty pranë plasën në të qeshura, të tjerët janë të habitur në heshtje.
8. Shkurt 2010 - Pas një raundi bisedimesh rreth emigracionit në Itali me homologun e tij shqiptar, Berluskoni u tregon gazetarëve tri femra nga Shqipëria: "emigrantët e vetëm që ne do të pranojmë nga vendi juaj janë gratë e bukura. (Lajmifundit)
Shtuar më 25/02/2010, ora 16:37
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori