Terrorizmi, BE-ja diskuton të hënën
Presidenti i Këshillit Evropian Donald Tusk është shprehur se në samitin e ardhshëm të BE-së do të diskutohet për përpjekjet në luftën kundër terrorizmit.

Ai tha nga Riga e Letonisë se samiti i 12 shkurtit do të shfrytëzohet për të diskutuar për përgjigjet e BE-së pas sulmeve barbare në Paris.

Më 7 janar në Paris u vranë 12 persona, në mesin e të cilëve gazetarë dhe policisë./albeu.com/
Shtuar më 09/01/2015, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori