Terroristi i masakrës së Parisit kërkohet nga policia dhe ISIS-i
Arkitekti i sulmeve të Parisit, Abdelhamid Abaaoud tani është konfirmuar si i vdekur.

Vëmendja tanimë është përqëndruar tek terroristi i dytë, i cili është në ikje si nga policia ashtu edhe nga ISIS Salah Abdeslam.

Ai është personi më i kërkuar në Evropë dhe fletë me fytyrën e tij janë ngjitur mureve të Francës.

Një faqe belge në internet ka raportuar se ai është ende gjallë dhe se kishte thënë se ishte penduar për pjesën e tij të sulmit, të cilat ‘kishin shkuar larg’.

Duke qenë se Abdeslam nuk e ka përmbushur planin e ISIS, kjo organizatë është vënë në ndjekje të tij dhe të familjarëve të tij. /Albeu.com/
Shtuar më 19/11/2015, ora 22:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori