Terroristët e masakrës së Parisit u trajnuan në Jemen? (FOTO LAJM)

Franca sot e ka shpallur ditë zie, ndërsa në mbarë botën njerëzit janë solidarizuar me viktimat e kësaj ngjarje të rëndë.

Mediat ndërkombëtare dje nxorrën edhe emrat e personave të dyshuar për aktin e rëndë, që janë Said Kouachi, Cherif Kouachi dhe 18-vjeçari Hamyd Mourat.

Dy personat më të mëdhenj në moshë ka dyshime se janë rekrutuarJemen, ndërsa adoleshenti raportohet të ketë qenë i pastrehë.

Lidhur me këtë masakër u deklarua edhe Francua Hollande.

Ai tha se populli francez pas ngjarjes duhet të jetë dhe më i bashkuar kundër terrorizmit./albeu.com/
Shtuar më 08/01/2015, ora 09:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori