Tërmeti trondit Francën, lëndohen 4 njerëz
Një tërmet i fortë ka goditur Francën jugore ditën e sotme.

Burime nga mediat franceze bejne me dije se termeti ka pasoja në njerëz dhe me dëme materiale.

Tërmeti ra në rajonet e Drome dhe Ardeche, ndërsa qytetet ku u ndie më fuqishëm tërmeti ishin Montepeje dhe Lion.

Mediat franceze bëjnë me dije 4 persona u plagosën nga tërmeti 5.4 ballë që goditi vendin.

Franca nuk bën pjesë në zonën më të rrezikshme të lëvizjes së pllakave tektonike, ndaj tërmeti i sotëm i ka tronditur të gjithë qytetarët franceze.
Shtuar më 11/11/2019, ora 18:06

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori