Tërmeti godet sërish Athinën
Një dridhje sizmike e 4.2 shkalla Rihter u regjistrua në 19.09 në pasditen e së dielës në Athinë.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 21 km në veriperëndim të Athinës dhe thellësia fokale vlerësohet në 9.6 km, sipas studimit të rishikuar të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Vibrimi sizmik është ndier në shumë zona të Attikës. Kjo është hera e dytë në pak kohë që Athina goditet nga tërmeti.
Shtuar më 28/07/2019, ora 21:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori